^Powrót na góre
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Zespół Szkół w Skawie

Uczniowie w teatrze

       6 czerwca uczniowie gimnazjum pojechali do Krakowa, do Teatru Starego na bardzo wzruszający spektakl pt. Kopciuszek. Znany wszystkim utwór w oryginalnej wersji francuskiego dramatopisarza i reżysera Joëla Pommerata to opowieść pełna zaskakujących zwrotów akcji. Spektakl wyreżyserowany w Starym Teatrze przez Annę Smolar przełamuje społeczne tabu, ponieważ w twórczości przeznaczonej dla dzieci śmierć i towarzysząca jej żałoba to nadal kontrowersyjne tematy, a otwarte mówienie o nich wiąże się z przekraczaniem pewnej granicy.

Jednak aby uporać się z trudnymi przeżyciami i znaleźć odpowiednie słowa, by je wyrazić, dzieci potrzebują wsparcia. Uważnie obserwują otaczający je świat i same dostrzegają pewne zjawiska, lepiej więc rozmawiać z nimi otwarcie. W ten sposób u młodych ludzi nie rozwija się poczucie winy i wstydu. W tym niezwykłym Kopciuszku rozmowa na trudne tematy, takie jak śmierć najbliższych, paniczny lęk przed upływem czasu i wszystkim tym, co nowe i inne, osłabia siłę złych emocji, bo to, co zostało wypowiedziane, traci niszczącą moc.
Spektakl bardzo oddziałujący na widzów, wywołujący refleksje dotyczące podstawowych wartości: miłości do najbliższych, współczucia, prawdy, przyjaźni i miłości, pokazujący, jakie skutki może mieć strata najważniejszej w życiu dziecka osoby- matki.

Copyright © 2013. Zespół Szkół w Skawie Rights Reserved.