^Powrót na góre
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Zespół Szkół w Skawie

I Konkurs Recytatorski

IMG 0307W dniu 8 maja dziesięcioro uczniów klas IV - VI wzięło udział w I Konkursie Recytatorskim im. Antoniny Zachary - Wnękowej,  który odbył się w naszej szkole. Celem konkursu było wyłonienie trojga uczestników, którzy będą nas reprezentowali 19 maja w Rabce - Zdroju. Uczniowie recytowali dwa wiersze, jeden ww. autorki, a drugi poetów Podhala i Zagórzan.

Jedna z uczennic recytowała wiersz napisany przez swoją prababcię, inni wybrali refleksyjną poezję Juliana Staniewskiego czy Jana Fudali. Uczniowie bardzo starannie przygotowali się do konkursu, opanowali pamięciowo teksty, starali się jak najlepiej  przedstawić tę fascynację przyrodą, pięknymi Gorcami, pamięć o wydarzeniach historycznych, tak charakterystyczne dla poezji autorki.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.
Wyniki:
Aleksandra Wodziak - I miejsce
Marta Sitarz - II miejsce
Patrycja Majchrowicz - III miejsce
Wyróżnienia: Katarzyna Filipek i Julia Kubińska.
Gratulujemy!!!!

Copyright © 2013. Zespół Szkół w Skawie Rights Reserved.